Enerjimizi nasıl yüksek tutarız

Bu seslendirmemizde enerjimizi nasıl yüksek tutarız enerjimizi sömüren konular neler bununla ilgili konuşacağız.

Zaman zaman istemsizce enerjimiz düşer, moral olarak çöküş yaşarız, bu psikoloji ile başa çıkmak mükündür.

Birinci maddemiz olumsuz düşünmemek.

Sürekli olumsuz düşündüğümüzde ister istemez enerjimizde düşer daima herşeye olumlu tarafından bakmayı öğrenmeliyiz. Bazen şer sandığımız şeylerin arkasından hayırda gelebilir.

İkinci madde sürekli olumsuz hayata isyan eden, hiçbir şeyden memnun olmayan insanlardan uzak durun bunlar enerji vampiri gibidir. Güler yüzlü enerjik arkadaşlar edinin

Üçüncü maddemiz Bolca şükür edin. Rabbimiz kuranı kerimde İbrahim suresinin 7. Ayetinde şöyle buyurdu “Hani Rabbiniz şöyle duyurmuştu: “Andolsun, eğer şükrederseniz elbette size nimetimi artırırım. Eğer nankörlük ederseniz, hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir”

Sürekli Şükür ettiğinizde belli bir süre sonra hayata bakış açısınız değişir elinizdeki nimetlerin ne kadar büyük olduğunu idrak etmeye başlarsınız ve bu size mutluluk olarak yansır.

Dördüncü maddemiz duygusal ve sizi bunalıma sürükleyen şarkılardan uzak durun çünkü sizin kafa dağıttığını düşündüğünüz şarkılar uzun vadede enerjinizi olumsuz yönde etkiler. Hatta intihara zemin hazırlar.

Nasıl intihara zemin hazırlar onu anlatalım

Uzun vadede hayata isyan içerikli müzikler dinlemek sizi isyana ve hayattan tat almamaya sevk eder intihar ve benzeri düşüncelerin oluşmasına zemin hazırlarsınız.

Kimse bi anda intihar etmiyor öncelikle onu destekler bi alt yapı olması lazım buda hayata isyan içerikli müziklerle ve etkenlerle oluşuyor. Bir sene evvel intiharı aptallık gibi görürken bir sene sonra bu telkinler ve etkenler nedeniyle kurtuluş gibi görmeye başlıyorsunuz. Bu nedenle acıklı hayata isyan içeren müziklerden uzak durmalısınız. Bu türden müzikler sizi ruhsal anlamda ağır ağır zehirler ve bir kısır döngüye sokar.

Orhan Gencebay batsın bu dünya dinleyip enerjinizin yükselmesini beklemek çok anlamsızca olur. Ek olarak çoğu şarkı hareketli ve enerjik gözükse bile sizi zehirleyebilir bunun sebebi ise müziklerin genelde 440 hertz olmasıdır. 440 hertz müziklerde size zarar verebilir.  Onun yerine müzikleri 440 hertzden 432 hertze düşürerek dinleyebilirsiniz. Bununla ilgili play storda aplikasyonlar mevcut.

Beşinci maddemiz Tefekkür

Tefekkür nedir ?

Allahı düşününmek kainattaki yarattıklarını görmek onun üzerine düşünmek.  Konuyla alakalı yayın yapan youtube kanallarını açıklama kısmında paylaşacağız. Allahı ve yarattıklarını tefekkür ederek hayata olan bakış açınızın değişmesini sağlayabilirsiniz.

Altıncı maddemiz Kafaya takmamak

Bazen çok kafaya takdığımız sorunlar olabilir bu sorun gün boyu beynimizi işgal eder ve sürekli düşünmemize neden olur buda enerjimizi olumsuz etkiler. Her ne olursa olsun olumsuzda olsa kabullenin. Beyninizi sürekli olumsuz düşüncelerin kısır döngü içinde sizi sürekli rahatsız etmesine izin vermeyin.

Yedinci maddemiz

Sabah uyandığınızda elinizi yüzünüzü yıkadıktan sonra 20 defa şöyle söyleyin

”Allahım bana verdiğin bütün nimetler için sana sonuz şükürler olsun” deyin.

Bu seslendirmemizde enerjimizi nasıl yükseltebiliriz onu anlattık araştırmalarımızı yararlı buluyorsanız kanalımıza abone olabilirsiniz selam ve dua ile.