Muska neden caiz değildir ?

Selamun Aleyküm arkadaşlar bu seslendirmemizin konusu şirk. Şirk nedir ? Şirk kelime anlamıyla haşa Allah’a ortak koşmak demektir. Allah Ku’anı Kerimde şirk günahını bağışlamayacağını bunun dışındaki günahları dilediği kimseler için bağışlayacağını belirtmektedir. Bağışlamaktan kasıt şirk günahına tevbe etmemektir, tevbe ettiğinizde şirk günahıda affedilebiliyor. Üç tanrı inancı, put ve benzeri şeylere tapındığınızda açıkca Allaha şirk koşmuş oluyorsunuz. Bide gizli şirk var, bunun bir çok örneği vardır. Fal baktırdınız ve falda karşınızdakinin geleceği bildiğini ya da tutturduğunu düşündünüz bu bi gizli şirktir. Müzik dinlerken ya da şarkı söylerken bazı kelimeler sizi şirke sokabilir ve kafir olmanıza neden olabilir. Örneğin “bir tanrıya taptım bir sana taptım “ şarkı sözü sizin dinden çıkmanıza neden olabilir. Kısacası islami olarak inançlı biriyseniz şirk konusunda hassas olmalısınız. Piyasada dolaşan bazı kişiler var tarikat ehliyim diyerek insanlara muska satıyorlar. Ülkemizde maalesef çoğu kişi muskanın koruduğunu iyi bir şey olduğunu sanıyor, bu yanlış. Bu güne kadar yapmış olduğumuz metafizik araştırmalarda muska takanların şirk nedeniyle musallat yaşadıklarına şahit olduk, ayrıca buna delil olarak bir çok hadiste bulunmakta. Şimdi sizleri koruyan kollayan Allahtır, sizler muska takıp onun koruyacağını ya da onun rızık getireceğine inandığınızda haşa Allah’a ortak koşmuş olabiliriz, doğrusunu Allah bilir. Bazı muskacıların savunması şu şekilde; “Bizler Allahın ayetlerini yazıyoruz, bunda ne var” diyo. Ama muskaların çoğunda sihir çıkıyor peygamberimizin çok sayıda hadisi var ve sahabede muska ve benzeri şeylerle uğraşmamış. Uğraştığına dair tek bir hadis yoktur! Şimdi biz bunu söylediğimizde bizi vahabi, harici ilan ediyolar lakin bizim yapmış olduğumuz metafizik araştırmalarda çoğu kişinin muska nedeniyle musallat yaşadığına şahit olduk ve bunu sizinle paylaşma ihtiyacı duyduk.

Ekranda görmüş olduğunuz vefk adı altında yapılan büyülerden biri. Muska yaparak birinin hür iradesine tecavüz etmenin islamla açıklanabilir bi tarafı yoktur.

Ekranda görmüş olduğunuzda örnek bir büyüdür. Size bu tür muskaları verenlere sorun bu harfler ne işe yarıyor bu rakamsal sayılar nedir danışın. Büyüleri sihirleri muska şeklinde sizlere sanki islami birşeymiş gibi sunuyorlar. Birinin hür iradesine karışmak etik bir davranış değildir. Hastalandığınızda şifa bulcam umuduyla muska takmakta doğru değildir. Eğer sizde muska takıyorsanız açıp içine bakın hakikaten ayet mi yazıyor yoksa sihir mi yapılmış. Muska takmayın muskayı takmak yerine dua ederek Allahtan isteyin. Bazıları bunların gerçekten işe yaradığını söylüyor işe yaramasının sebebi büyü olması zaten. Size bu gün muska satanlar size yarın yanmaz kefen satmayı denerlerse hiç şaşırmayın. Size muska satan insanlar özellikle sarık, takke ve benzeri şeyler takıyo, böyle yapıyolar ki sizde yiyin diye. Bu tür insanların takkesine sarığına aldanıp muska takmayın. Bu seslendirmemizde muskadaki şirk nedir onu anlattık, araştırmalarımızı yararlı buluyorsanız kanalımıza abone olabilirsiniz.