Havas İlimlerindeki büyüler

Selamun Aleyküm bu makalemizin konusu havas ilimleri ve kitapları.  Bir çok kişi havas ilimlerine karıştırılan muskaların büyülerin farkında değil hatta bu muskaları ve tılsımları rahmani zanneden kardeşlerimizde var. Havas ilimleri adı altında nasıl büyü yaptığınızı sizlere ayet ve delillerle anlatmaya çalışacağız.

Kurana göre hüddam adı altında gelen cinler nedir ?

Hüddam hadim daveti yapmadan önce bu makaleyi okuyunuz, Bazı kaynaklara baktığınızda veya bazı alimlere baktığınızda hüddamın salih cinler olduğunu belirtirler. Hatta ciddi bir bilgi kirliliği var. Unutmayın hiçbir Müslüman cin normal insanlara hizmetçi olarak gelen gelen genelde rahmani görünümlü cinlerdir. Neden böyle söylediğimizi ayet ile delillendireceğiz. Eğer sizde bu tür bi ilimle uğraşan birine denk geldiğinizde bu ayetleri hatırlatın ve delil isteyin çünkü peygamberimiz ve sahabeler böyle yollara başvurmamış ve cinlerden destek almamıştır çünkü Allah kuranı kerimde cinlerle iletişim kurmayı onlara sığınmayı kesinlikle yasaklamıştır. Rabbimiz Cin suresi 6. Ayetinde şöyle buyurmaktadır. “Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını artırırlardı.” Burada cinlere sığınan insanlardan bahsetmekte, kalan ayetleri okuduğunuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Rabbimiz En’âm Suresi  128. Ayetinde şöyle buyurmaktadır;

 “Allah, onların hepsini bir araya topladığı gün, “Ey cinler (şeytanlar) topluluğu! Siz insanlarla çok uğraştınız” der. Onların insanlar arasındaki dostları ise, “Ey rabbimiz! Biz birbirimizden yararlandık ve bize verdiğin sürenin sonuna ulaştık” derler. Allah buyurur ki: “Allah’ın dilediği hariç olmak üzere, içinde ebedî kalacağınız yer ateştir.” Şüphesiz rabbin hikmet ve ilim sahibidir.

Ayettende anlaşılacağı gibi cinlerden faydalanmanın yasak olduğunu kuran ile görüyoruz yine cin suresi 1-2 ayetin tesfirine baktığınızda daha geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Şimdi aranızdan bazıları gelenler rahmani cinler diyecek genelde hüddamcı denilen kişilerin savunmaları bu yönde oluyor. Ayetle sabittir ki rabbimiz kesin surette cinlerden yardım almayı faydalanmayı yasaklıyor, günümüzde maalesef kuranı kerimden bir haber olan kardeşlerimiz bilerek ya da bilmeyerek şeytanın kurmuş olduğu bu tuzağa düşebiliyor.

Peki şeytan neden böyle bi durumda rahmani bir varlıkmış gibi insanlara geliyor ?

Şeytan bu hüddam çağıran kişilere sağdan yaklaşıyor yani şeytanın Allah ile aldatması diyebiliriz olayın niyetinde kişi salih bir iş yaptığını sanıyor ama kuran ve sünnete aykırı davranışlar sergiliyor. Hüddam adı altında ilim yapanlar şeytanın bir şubesi diyebiliriz, Şeytan kişiler musallata yakalandığında gerçek tedaviyi bulamasın diye böyle bir tezgah kurmuş. O yüzden biri cinciye gittiğinde düzelir çünkü hüddam kendi aralarında istişare yaparak geri çekilir, yani orda şifa bulur ama birkaç ay sonra yine musallat nüksedebilir. Hüddam ilminin hadislerde dayanağı yoktur bu güne kadar ne sahabe nede peygamberimiz yapmıştır, Bu havas ilmi ile ilgilenen kişilere gittiğinizde sizi vahhabi ilan ediyorlar halbuki alenen kurana muhalefet ediyorlar. Hiçbir dayanağı olmayınca her ne mezhepten olursanız olun bazılarından vahhabi damgasını yiyorsunuz.

Gelelim şimdi Havas ilmi adı altında yapılan muskalara

Havas kitaplarındaki çoğu muska eski kabala öğretilerinden ve çeşitli büyülerden çıkmadır bu islami kitaplara sızmış olan büyü ilimleri günümüzde maalesef kişilerin özellikle bilmeyenlerin islami diye yutturulmasına neden olmaktadır. Oradaki muskaları incelediğinizde düşmanı kahretme, sevdiğini geri getirme, karı kocanın arasını yapma ve benzeri şeyler görürsünüz. Sizlerde bizim gibi mutlaka havas ilmi adı altında yapılan büyüleri araştırın islami diyerekten büyü ve benzeri işlemlere girmeyin bu yola düştüyseniz tevbe edin. Kimsenin iradesine karışmayın bu tür havas ilmi adı altında tedavi yapıyorum diyerek sizi kandıran kişilere karşı uyanık olun. Havas ilmnin kökeni çok eskilere dayanmaktadır bazı vefkleri incelediğinizde islamla alakası olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Muska Şirk midir ?

Muska takmanın şirk olduğuna dair bir çok sahih hadis bulunmaktadır, günümüzde bazı alimler kuranı kerimdeki ayetleri yazınca caiz olduğunu belirtmektedir lakin doğru olan tevbe ve sadakalar ile arınmaktır. Muska takacağımıza içindeki yazan ayetleri okumak anlamak ve uygulamak daha iyidir çünkü kuranı kerim bizlere okuyalım ve hayatımızı ordaki emir ve yasaklara göre düzenleyelim diye rabbimiz tarafından indirildi. Bazı kişiler ise kuran’dan ayetleri yazıyorum diyerek havas ilminden çeşitli kodlamalarla büyü yapmaktadır hatta bir çoğu böyle diyebiliriz. O nedenle takmamak doğrudan Allahtan yardım dilemek daha doğrudur çünkü “ol” deyince alemler yaratan Rabbimiz var.. İnternet sitemizde gerek büyü bozma gerek arınma duaları bir çok dua bulunmaktadır onları yapabilirsiniz.