Çağrı

Selamun Aleyküm kardeşlerim Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

Bu gün Ortadoğuda ve ülkemizde hüküm süren fitneler var herkes bu fitnenin son bulması konusunda mütabık ama gel gelelim bir çok kişi kendi kusurlarını görmeksizin mezheplere bölünüyor. Herkesin kafasında bir düşünce var “mehdi gelecek bizi kurataracak”.

Peki Allah size şirki günah kılmadı mı ?

Her daim güveneceğiniz arkanızı Allaha yaslayacaksınız, Allaha tevekkül edeceksiniz ve herşeyden önce kafanızı değiştireceksiniz. Birbirinize vehhabi suni şii alevi demeden önce üç defa düşünün. Unutmayın la ilahe illallah muhammeden resulullah diyen bir kişi sizin kardeşinizdir. Ortadoğudaki bu savaşların kalkmasını canı gönülden istiyorsak aklımızı kullanmalıyız. Allah kuranı kerimde defalarca hala ekletmez misiniz diyor ama günümüzde bir çok alim hem peygamberimiz sav me hem Allaha iftiralar atmakta. Sizler bu gün suni şi vehhabi diye birbirinize düşecek kadar kardeşliğinizi unuttunuz. Yemende kardeşiniz açken sizler bunu lafta bırakıyorsunuz. Mahallenizde aç  insanlar varken bunlar  elektrik faturasını ödeyemiyorken, yetimler yırtık ayakkabı ile geziyorken, Doğu türkistanda bacınıza tecavüz ediliyorken bir çoğunuz birbirine düştü. Yazıklar olsun zalimin zulmüne dur demiyene, yazıklar olsun bizi aldatanlara, yazıklar olsun La ilahe illallah diyen birine kurşun sıkana, yazıklar olsun.

Hucurât Suresi 10. Ayet

Bütün mü’minler kardeştir. O halde her ne zaman araları açılırsa, kardeşlerinizin arasını düzeltin ve yolunuzu yordamınızı Allah’ın kitabıyla bulmaya çalışın ki, O’nun rahmetine erebilesiniz.

Rabbiniz Biribinizi kollamanızı, dayanışma içinde olmanızı yolunuzu yordamınızı Allahın kitabıyla belirlemenizi emrediyor buna rağmen hala mezhepçilik yaparak birbiriniz arasında münakaşa mı edeceksiniz ? Sizi bu fitneye düşüren şeytanın ekmeğine yağ sürmeyin.  Bir kardeşinizin hatasını gördüğünüzde.

Kardeşim hepimiz Allaha kulluk ediyoruz, La ilahe illallah dediğin için sende benim kardeşimsin bu yaptığın bu hükümlere göre yanlış doğru bulmuyorum halini düzelt demek mi doğru yoksa sen sunisin sen vahhabisin sen şucusun bucusun sen berbatsın sen kafirsin demek mi ? Hangisinin şeytanın işine geldiğini iyi düşünün, Allahın verdiği akla ihanet etmeyin. Allah nasip eder korona geçerse toplu ağaç dikme, huzur evi ziyaretleri yapıcaz La ilahe illallah diyen Rabbim Allahtır Hz. Muhammed sav onun kulu ve rasulüdür ben şeriat istiyorum diyen herkes bu akıma katılabilir. Gayri Müslimlerde yapabilir ama akımı bizim başlatmamız gerekli. Allah için kardeş olalım Allah için birbirimizi kollayalım. Eğer birbirimize karşı hoşgörülü olursak aramızdaki fitneciler bozguncular tek başına kalır, beyazdaki siyah lekeler gibi olurlar ve kaybolur giderler. Sen suni değilsin sen şi değilsin sen Müslümansın senin belli sorumlulukların var kafirlere karşı dayanışma içinde olmalısın zalime dur demelisin, kardeşin düştümü tekme atmak yerine hatasını kuranı kerim ile düzeltmek zorundasın Allaha kulluk etmek, kardeşlik, amel etmek senin asli görevlerinden. Bozgunculuk, ayımcılık şeytandandır. Hiçbir mezhebin fırkanın kesin cennete gideceğine dair kesin bir şey yok o nedenle biz bu gün birbirimize sahip çıkmaz ve birbirimize düşersek Allahın verdiği akla ihanet etmiş oluruz. Ortadoğudaki ve dünya genelindeki problemleri düşünce ile yeneceğiz, birlik olarak yeneceğiz. la ilahe illallah muhammeden resulullah diyen, Kuranın hükümlerini yalanlamayan, uyan herkes kardeştir. İster bana tabi olun ister olmayın ama şeytanın fitnesine düşmeyin, hoşgörülü olun.